YATAĞAN BELEDİYESİ: “BİZ PROJELERİMİZLE ÖVÜNÜYORUZ”
16.6.2021 11:28:00

Muğla’nın Yatağan ilçesinde yağış sonrası birçok işyerini su basmasının ardından açıklama yapan CHP Yatağan İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz ’in söylemlerine Yatağan Belediyesi tarafından cevap gecikmedi.

Sosyal medyadan yapılan açıklamada, “Biz, projemizle övünüyoruz ve övünmeye devam edeceğiz” denildi.

Mustafa Aktaş

Yatağan’da etkili yağış sonrası çok sayıda işyerini su bastı. Yaşanan mağduriyetlerle ilgili açıklamalar devam ediyor. AK Partili Yatağan Belediyesi’nden konuyla ilgili olarak, “Ana arterlerde yapılan yol yapım çalışmalarında bazı bölgelerde kod farkı meydana gelmiştir. Bundan dolayı kaldırımları yapılıp CHP’nin büyükşehir belediyesi tarafından drenajları yapılmamasından kaynaklanan kod farkı sebebiyle mağduriyetler çok az da olsa maalesef meydana gelmiştir. Biz, projemizle övünüyoruz ve övünmeye devam edeceğiz. Yağmur suları drenajları ve kanalizasyon gibi alt yapı yapma görev ve sorumlulukları Büyükşehir Belediyesi görev ve yetkileri arasındadır.” açıklaması yapıldı.

Yatağan’da etkili olan sağanak yağış sonrası ilçede birçok iş yerini su bastı. Bunun üzerine siyasiler arasında tartışma çıktı. Yatağan Belediyesi tarafından sosyal medyada paylaşım yapılarak kanalizasyon patlaması ve bina çatı sularının apartman drenajlarından tahliye edilememesi nedeniyle mağduriyetler yaşandığı dile getirilirken, CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban yol yapım çalışmalarının yanlış yapıldığını söyleyerek tepki gösterdi. Konuyla ilgili olarak Yatağan Belediyesi açıklama yaptı.

CHP’NİN AÇIKLAMALARI GERÇEKLİKTEN UZAK

Yatağan’daki yaşanan sıkıntılarla ilgili yapılan açıklamaların gerçeği yansıtmadığı dile getirilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İnönü Bulvarı projesinin gerçekleşmesini hazmedemeyen CHP’nin her zamanki gibi, gerçeklikten uzak, herhangi bir araştırmaya ya da belgeye dayanmadan yaptığı suçlama açıklamalarını şaşkınlık içinde takip etmekteyiz.

İlçemizden geçen tatilcilerin bile övünerek bahsettiği değişime, Yatağan’a uzun yıllardır bir çivi bile çakmayan zihniyetin teşekkür etmesini beklemiyorduk.

Ancak, yine her zamanki gibi, en basit hizmetleri bile yapamayanlar, bizim üst düzey projelerimize asla uyum sağlayamadılar ve sağlayamayacaklar.

Belki de kasıtlı bir planın parçası olarak çok kez uyarılmasına rağmen Muğla Büyükşehir Belediyesi, üzerine düşen basit bir görevi bile maalesef yapmamış, herkesin gıptayla baktığı projeye gölge düşürmek istemiştir. CHP’den gelen açıklamalar adeta bu hizmetin kasıtlı biçimde yapılmadığının göstergesi gibidir.

Biz, projemizle övünüyoruz ve övünmeye devam edeceğiz. Hiçbir şey üretmeden yalnızca eleştirmeye alışık olanların, kendi sorumluluklarındaki işleri bile yapmamalarını Yatağan halkımızın takdirine bırakıyoruz.”

KOD FARKINDAN DOLAYI MAĞDURİYETLER YAŞANDI

Muğla Büyükşehir Belediyesinin üzerine düşen sorumlulukları yapmadığına dikkat çekildi. Açıklamada, “Ana arterlerde yapılan yol yapım çalışmalarında bazı bölgelerde kod farkı meydana gelmiştir. Bundan dolayı kaldırımları yapılıp CHP’nin büyükşehir belediyesi tarafından drenajları yapılmamasından kaynaklanan kod farkı sebebiyle mağduriyetler çok az da olsa maalesef meydana gelmiştir.

Öte yandan şehrin içerisindeki drenajları yapmayan Büyükşehir Belediyesi drenajların bir kısmını kanalizasyona yönlendirmiş, kanalizasyonun patlaması sonucu bir binamızda 200’lük drenajla tahliye etmemize rağmen, 400’lük kanalizasyonun patlaması nedeniyle tahliye etme imkanı ortadan kalkmıştır.

Bir diğer apartmanımızda ise hak sahipleri arasında meydana gelen anlaşmazlık nedeniyle yine büyükşehir belediyesi tarafından yağmur tahliye kanallarının kanalizasyona bağlanmaması sonucu bina bahçesinde biriken yağmur suları depoya inmesiyle baskın yaşanmıştır.

Tüm bu yaşananların dışında yollarını bizim yaptığınız mahallelerimizde, arsalar arasında su tahliye çıkışları verilmemesinden kaynaklı diğer alanlara yağmur suları geçişi olmuştur. Bunun haricinde Karayollarının yol yapım çalışmasından kaynaklı mağduriyet yaşanması söz konusu değildir.

Bu tür olumsuzluk ve mağduriyetlerin tekrar yaşanmaması en büyük temennimizdir.

Muğla Büyükşehir Belediyesinin bu hizmetleri vermemekte ısrar eden anlayışı karşısında biz Yatağan Belediyesi olarak kendi önlemimizi almaya çalışacağız.” denildi.

KANALİZASYON VE ALT YAPI BÜYÜKŞEHİRE AİT

Yatağan Belediyesinin açıklamasında, “Özetle; vatandaşlarımızın şunu çok iyi bilmelerini istiyoruz, buradaki yağmur suları drenajları ve kanalizasyon gibi alt yapı yapma görev ve sorumlulukları Büyükşehir Belediyesi görev ve yetkileri arasındadır.

Bizler, Yatağan ve Muğla için AK Parti Muğla Milletvekillerimiz Sayın Mehmet Yavuz Demir ve Sayın Yelda Erol Gökcan, AK Parti İl Başkanımız Sayın Kadem Mete ve İlçe Başkanımız Sayın Ali Tekin’le büyük bir hizmet aşkıyla üretmeye devam edeceğiz.

Başta İnönü Bulvarı Yatağan Geçiş Projesine destekleri ve bölgemize hizmetleri nedeniyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’na şükranlarımızı sunuyor, ilgili tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

 


Yorumlar
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.